In eventy

Na naszej drodze spotykamy wielu inspirujących ludzi! Często dzielą się z nami swoimi problemami, opowiadają o sobie, swoich bliskich. Wszak szycie, wspólne szycie to forma terapii! Miły jest efekt w postaci sukienki lub spódnicy, ale nie zawsze o sam efekt chodzi, czasem samo bycie ze sobą jest tą najbardziej wartościową rzeczą z jaką obcujemy na co dzień.

Takie właśnie wspólne bycie przy szyciu chcemy Wam dziś zaproponować. Cele są dwa:

 1. Spotkajmy się, by szyć maskotki stworki-potworki dla maluchów z oddziałów szpitalnych. Stworki do przytulania, do odstraszania najstraszniejszych strachów. Projekty stworków stworzymy podczas spotkania. Ogranicza nas… wyobraźnia 🙂 Stworki szyjemy pod patronatem akcji Szyjemy dla dzieciaków z oddziałów szpitalnych, a przekażemy je Stowarzyszeniu Łatwo Pomagać.
 2. Przy okazji serdecznie prosimy osoby, które zechcą do nas przyjechać o przyniesienie ze sobą choć jednej rzeczy, która wspomoże Akcję wyprawka.

  Co można przynosić? Lista jest długa, mogą to być: plecak, piórnik, śniadaniówka, bidon, worek na strój gimnastyczny, na kapcie, blok rysunkowy A4, A3, blok techniczny biały i kolorowy A4 i A3, zeszyt papierów kolorowych, teczka tekturowa (A4), farby plakatowe (12 kolorów) w pojemniczkach, 3 pędzelki (cienki, średni i gruby), kredki Bambino, plastelina, ołówki, HB, gumka, linijka, ekierka,  temperówka, klej w sztyfcie, nożyczki z zaokrąglonymi końcami, korektor, zeszyty 3 w trzy linie, 4 w kratkę 16- kartkowe.

Kilka spraw organizacyjnych:

 • Kiedy? 2 września, sobota, godz. 10:00 – 15:00.
 • Gdzie? Nasza pracownia znajduje się przy ul. Słomińskiego 19. Zmieści się tu wiele osób, prosimy jednak wszystkich, którzy zechcą nas odwiedzić o wcześniejszą deklarację i zgłoszenie chęci przybycia poprzez formularz. Tradycyjnie nie są to zgłoszenia wiążące, pomogą nam jednak przygotować się do spotkania. Wyślemy Wam maile z opisem odnalezienia pracowni oraz z pozostałymi informacjami organizacyjnymi na wskazane adresy mailowe.
 • Kto może przyjść? Na spotkanie zapraszamy WSZYSTKICH: zarówno osoby nie szyjące jak i weteranki maszynistki 🙂 Wymiana doświadczeń to wartość dodana takich spotkań! 🙂
 • Czy mogą przyjść dzieci? Tak! Najlepiej takie, które są chętne do pomocy (np. do wypychania zabawek). Maluszki pełzająco-raczkujące mogą napotkać wiele niebezpieczeństw na swojej drodze (szpilki, kable, ścinki kontakty…) dlatego radzimy zostawić je pod troskliwą opieką zaufanej osoby. Starszaki mogą pomagać przy pracy!
 • Co przynieść ze sobą? Najważniejsze dla nas: elementy wyprawki szkolnej dla maluchów (patrz wyżej). Przyda się też dobry humor. Mile widziane ciasta i smakołyki dla łasuchów :). Na pewno przydadzą się materiały, ścinki, coś do wypełnienia maskotek, choć nie są konieczne.
 • Czy muszę przywozić maszynę? Nie, w pracowni jest duuuużo maszyn, chętnie je udostępnimy.
 • Z czego będziemy szyć zabawki? Na ten cel przekazujemy miękki w dotyku polar i akcesoria. Jeśli macie materiały, które uznacie za przydatne: zabierzcie je ze sobą!
 • Czy podczas spotkania będę mogła nakarmić maluszka? Tak, zapewniamy oddzielny pokój, w którym bez zakłóceń można zapełnić brzuszek małego łakomczucha 🙂
 • Jak się zgłosić? Mailowo pod adresem biuro@warszawaszyje.pl lub poprzez formularz.
 • Mam pytania, z kim porozmawiać? Zadzwoń do Agnieszki Świetlik: 668 321 437.
 • Nie mogę przyjechać, jak mogę pomóc? Można szyć zabawki samodzielnie i wysłać je do:
  Pani Wioletty Górskiej,
  STOWARZYSZENIE ŁATWO POMAGAĆ
  ul. Wyczółkowo 13
  86-011 Gościeradz
 • Czy wydarzenie jest na FB? Tak, wydarzenie znajdziecie pod  tym adresem.

 

ZGŁOŚ SWOJĄ OBECNOŚĆ: formularz 🙂

Recent Posts

Start typing and press Enter to search